Qen bre jeni, bash qen!

INA
INA

7 Shtator, 2023

Shkruan: Furkan Saliu, gazetar

Pas ndryshimeve në Kodin penal më sillet një dilemë në kokë… A ia vlen të lirohet të gjithë kriminelet që kanë keqpërdorur djersën e qytetarit, paranë e qytetarit me qëllim që të kalojnë ndryshimet kushtuese?

Reagimi i parë është ok, le të shpëtojnë vetëm të anëtarësohemi në BE. Ama kur ta mendosh më mirë, shihni bre kush shpëton…

Politikanë që janë ushqyer me gjakun e qytetarët. Politikan që kanë krijuar trazira të përgjakshëm vetëm të vjedhin rehat.

DEPUTET – i dërguar i qytetarëve në Kuvendin republikan. Pash Zotin më tregoni a ia dini peshën pozitës që e mbani?

Mijëra qytetarë ua kanë dhënë besimin që ti përfaqësoni aty ku vendoset për fatin e tyre. Çka bëni ju? Me dy duar ua ngulni thikën pas shpine. Fëmijëve të votuesve tuaj u thoni: Vidhni sa të mundeni, lëreni hallallin dhe haramin se ato janë vetëm koncepte joreale për shtetin ku po jetojnë.

O izoloni o vëllezër e motra. IZOLONI! Trajtoni ashtu si e meritojnë! Mos komunikoni, mos i përshëndetni, mos i ulni në krye të vendin, mos vraponi pas atyre për një vend pune, mos dilni me i votu se votën tuaj e shohin si një euro më shumë.

Leni se nuk ngopen asnjëherë. Merrni pasaportat e tua lëmë këtë shtet se ashtu e kanë privatizuar që moti.

Dy tre grupe që bashkëpunëtorët i ndërrojnë sipas nevojës, ligjet i ndryshojnë sipas nevojës, ngjyrat partiake i ndryshojnë sipas nevojës, ideologjinë ua dikton situata e besimin posti.

Qen bre jeni, bash qen!

Jo, jo nuk jeni as qen. Ata së paku janë besnik deri në fund të jetës, ju as liderit që ia puthni dorën nuk i qëndroni besnik pasi ti bëni 2-3 milion. 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prokuroria

Vazhdon greva në prokurori – grupi i punës do të ketë afat prej 10 ditëve për arritjen e marrëveshjes

mickoski

Mickoski kërkon takim liderësh për zgjedhje

izet mexhiti3

Mexhiti: Përmes internetit lojërave të fatit e futën bixhozin në familjet tona

ASH

ASH: Interpelanca e opozitës teatër komik, procedura për kryeprokurorin e ri tanimë ka fillua

caji-600x360

Keqpërdorën të dhënat e mjekëve për të shitur çaj, një kompani dhe një person nga Maqedonia rrezikojnë të dënohen me gati 7.000 euro

kuvendi parlamenti

Skandali në Onkologji, Kuvendi miratoi propozimin për formimin e Komisionit Anketues

krenar lloga

Ministri i Drejtësisë, Lloga dorëzoi në Qeveri propozim-Ligjin për falje

administrata-600x360-1

Ligjet për të punësuarit në sektorin publik dhe nëpunësit në administratë në procedurë qeveritare, do të miratohen me flamur evropian

sllavica-grkovska

Grkovska: Është rregulluar gjendja e transparencës në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ