Qeveria do të mbajë mbledhjen e 132-të

Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/01/2022

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, sot, 11.01.2022 (e martë), do të mbajë mbledhjen e 132-të.

Në rendin e ditës në mbledhje është paraparë të gjenden Propozim-programet për ndërtimin dhe rikonstruimin e shkollave fillore dhe të mesme për vitin 2022, si dhe informacioni për aktivitetet e ndërmarra në raport me detyrimet nga nisma Ballkan i Hapur.

Me propozim të Ministrisë së Shëndetësisë, në mbledhje është paralajmëruar edhe Propozim-programi për imunizim të detyrueshëm të popullsisë në Republikën e Maqedonisë së Veriut për vitin 2022.

Me konkluzionet dhe vendimet nga mbledhja, e cila është paraparë të fillojë në orën 12:00, opinioni do të njoftohet përmes kumtesës, menjëherë pas përfundimit të saj./KlanMacedonia/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ