Qeveria e Maqedonisë së Veriut do të mbajë seancë të jashtëzakonshme për sulmin rus në Ukrainë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Zv. kryeministri për Çështjet Evropiane, Bojan Mariçiq dënoi agresionin e Rusisë kundër Ukrainës që ka ndërmarrë mëngjesin e sotëm, përcjell Telegrafi Maqedoni.

“Është një akt agresioni, i cili është i papranueshëm. Ne respektojmë dhe mbështesim pavarësinë territoriale të Ukrainës. Qëndrojmë përkrah popullit të Ukrainës në këtë situatë. Ofrojmë ndihmë për Ukrainën me aq sa mundemi dhe ashtu si mundemi në këto kohë të vështira”, tha Mariçiq.

Zv. kryeministri njoftoi se Qeveria sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme të qeverisë, konkretisht për sulmin rus në Ukrainë.

Detajet se çfarë do të bëjmë do të njoftohen pas seancës”, shtoi Mariçiq.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

donaldtrump

Gjykata e Lartë vendos pro Trampit, ish-presidenti: Fitore e madhe për Amerikën

okb

Shefi i OKB-së: Dhjetëra fëmijë po vdesin nga uria dhe dehidratimi në Gaza, gjendja është e frikshme

Klinika-Infektive-Shkup

Komisioni për sëmundje infektive do të mbajë mbledhje, 123 raste të kollës së mirë në Shkup

moti-1

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

bislimi-petkovic-lajcak

Lajçak sot në Prishtinë, takon Bislimin për zbatimin e Marrëveshjes Bazike

sela-taravari

Taravari sfidon Selën: Dilni vetë, unë jam i gatshëm t’i nënshkruaj ato lista që do më sillni dhe do t’i vulosi që të merrni pjesë në zgjedhje!

abazoviq dritan

Abazoviq: Tash shqiptarët në Mal të Zi nuk e ngrisin më flamurin edhe pse kanë të drejtë

Afrim Gashi

Gashi tregon arsyet se pse u bashkua opozita shqiptare

IMG_9532

Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president

INFO

NA NDIQ