Qeveria e Maqedonisë së Veriut miratoi rritjen e pagave për punëtorët shëndetësorë në institucionet publike

INA
INA

23/01/2024

Qeveria e Maqedonisë së Veriut shqyrtoi dhe e miratoi informimin nga Ministria e Shëndetësisë me qëllim të autorizimit të Ministrit të Shëndetësisë për nënshkrimin e Aneksit për ndryshimin dhe plotësimin e Marrëveshjes Kolektive për veprimtarinë shëndetësore të Republikës së Maqedonisë dhe drejtorët, gjegjësisht kryeshefat e institucionet publike shëndetësore, për nënshkrimin e anekseve për ndryshimin dhe plotësimin e marrëveshjeve kolektive individuale.

Në të njëjtën kohë, Qeveria autorizoi Ministrin e Shëndetësisë që të nënshkruajë Aneksin për ndryshimin dhe plotësimin e Marrëveshjes Kolektive për veprimtarinë shëndetësore, me të cilën rriten pagat e punëtorëve në institucionet publike shëndetësore, me paga më të ulëta se paga minimale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Do të anëtarsohem në VMRO-DPMNE nëse do të arrijnë që maqedonasit t’i përfshijnë në Kushtetutën bullgare

IMG_9497

Kongresi i LSDM zyrtarizoi kandidaturën e Pendarovskit për president

IMG_9496

IPIS demanton: Nuk kemi bërë anketë që u shpërnda sot

IMG_9478

Pritja e Taravarit në Strugë në hapjen e shtabit zgjedhor (Video)

IMG_9479

Selimi: Ndihma e shpejt në Shkup për herë të parë me shef shqiptar

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI me kandidatë për deputetë në njësitë 3 dhe 4, ja emrat?

Ilir-Demiri-921x614

Demiri: nuk do të ketë incizime pa radhë, terminet për rezonancë magnetike do të publikohen në “Termini im”

gordana-siljanovska-1392x899

Shkup: Gordana Siljanovska Davkova, kandidate për presidente e VMRO DPMNE-së

policia speciale maqedoni

Ish-kryetari i një komune në Maqedoni kapet nga policia si pjesë e një grupi kriminal

INFO

NA NDIQ