Qeveria e Maqedonisë së Veriut vishet me flamurin izraelit

ina-online
ina-online

09/10/2023

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, në profilin e tij në facebook ka dërguar një mesazh në mbështetje të popullit izraelit pas sulmeve të Hamasit ndaj Izraelit.

“Mbështetje për Izraelin në këto kohë të vështira. Ne dënojmë fuqishëm dhe pa mëdyshje sulmet terroriste të Hamasit ndaj Izraelit. Mendimet tona janë me popullin izraelit, me të cilin ne simpatizojmë dhe simpatizojmë. Apelojmë për zgjidhje përmes dialogut, bota ka nevojë për paqe”, tha Kovaçevski.

Në shenjë mbështetjeje për Izraelin, sonte ndërtesa e Qeverisë është “lyer” me flamurin izraelit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ