Qeveria e Maqedonisë zgjodhi drejtorin e ri të Policisë Financiare, ja kush është (FOTO)

ina-online
ina-online

10/10/2023

Goran Ivanov është zgjedhur sot në postin e drejtorit të Policisë Financiare të RMV-së. Emërimi i tij është bërë sot në mbledhjen e Qeverisë.

Ai u zgjodh pas një konkursi të hapur, ku kishin kandiduar edhe kandidatë të tjerë. Ivanov deri tani ka qenë ushtrues detyre drejtor i Policisë Financiare. Ai erdhi në këtë detyrë në vend të Arafat Muaremit.

Ai është me origjinë nga Radovishi, dhe mban titullin e magjistrit të ekonomisë, i diplomuar në Universitetin “Shën Kirili dhe Metodi” në Shkup. Nga viti 2019 ishte punësuar si inspektor i policisë financiare, ndërsa para kësaj ka qenë drejtues i filialit të Bankës Komerciale në Radovish. (INA)

Горан Иванов: Се зголемува финансискиот криминал во земјава - Слободен печат

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ