Qeveria e re, Mexhiti: BDI ka humbur 20% të pushtetit

Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/02/2023

Nënkryetari i BDI-së, Izet Mexhiti në një deklaratë për TV21 tha se me rikonstruktimin e Qeverisë, BDI ka humbur 20 për qind të pushtetit, përcjell TV21. Mexhiti thotë se BDI ka bërë ndryshime në ekzekutiv, duke shkelur statutin e partisë.

“Pa vendosur shumica, pa marrë mendimin e Këshillit të Përgjithshëm, largohet njëri prej atyre të rinjve që thanë se do iu rrijmë mbrapa, pra z. Naser Nuredini, ministër i Ekologjisë, i jepet LSDM-së, konkretisht Aleancës, sepse ai kompensim është për Ministrinë e Drejtësisë. Pa pyetur askënd, me shumë lehtësi i jepet ish kryetari i degës, pra zv/ministri i Mbrojtjes Bashkim Hasani Aleancës, sekretarë shtetërorë, drejtorë, pra BDI tashmë është -20 për qind nga pushteti që e ka pasur, duke e shkelur statusin”, tha mes tjerash Mexhiti.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1316

Albulena Haxhiu: Koalicioni VLEN e ka mbështetjen e parezervë të Albin Kurtit dhe Vetëvendosjes

WhatsApp Image 2024-04-19 at 23.03.16 (1)

Sela: Vota për Bujarin më 24 prill dhe për Frontin më 8 maj është biletë kthyese e fëmijëve tanë të cilët kanë marrë rrugën e mërgimit

Ali AHmeti

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Fronti Europian në Vrapçisht/ Ahmeti: Punojmë për fitore historike, më 24 prill dhe 8 maj rrethojmë numrin 4

Menduh Thaci

Thaçi thotë se Albin Kurti s’ka asnjë njeri në Maqedoni

europe elect

Anketa e “Europe Elects”: Arben Taravari prinë para Bujar Osmanit

IMG_1293

Krerët e VLEN-it në Berlin: Diaspora i thotë po ndryshimit

zgjedhjet-maqedoni

Në Dibër dhe Qendër Zhupë më shumë votues sesa banorë

bujar osmani

Bujar Osmani: Në Kosovë flamuri shqiptar nuk është zyrtar, në Maqedoni është obligim i kryetarëve të komunave

INFO

NA NDIQ