Qeveria e RMV-së shkarkoi Spasovskin nga Drejtoria për Ekzekutim të Sanksioneve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17 Janar, 2023

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot ka mbajtur seancën e 119-të, në të cilën ndër të tjera janë marrë vendime për ndryshime kadrovike.

Marjan Spasovski është shkarkuar nga detyra e drejtorit të Drejtorisë për Ekzekutim të Sanksioneve.

Gjithashtu, Qeveria emëroi Vangelia Velevën për drejtoreshë të Shërbimit Pedagogjike, pas një shpalljeje publike të hapur më parë, në të cilën Veleva ishte e vetmja kandidate e paraqitur.

Deri më tani nuk është bërë e ditur se kush do ta zëvendësojë Spasovskin në postin në DES-së.

Kryeministri Dimitar Kovaçevski dje paralajmëroi ndryshimet në pozitën e lartpërmendur.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

F619FD7F-187D-4446-9EDD-7BDAC06F8167

Aksident hekurudhor në Turqi, mbi 20 të plagosur

ministria-shendetesise

MSH: Nuk ka barazim të çmimeve mes shtetasve të huaj dhe shtetasve të siguruar të RMV-së, por barazim të çmimeve për shërbime private shëndetësore

Polici-a-2-750x430

Aksident në Shkup, vetura godet një të mitur

LSDM-SDSM-600x360-1

LSDM: VMRO-DPMNE pranoi Ndryshimet Kushtetuese, dialogu duhet të vazhdojë!

serbet smigic sulm veri polici zvecan kfor

E zbulon KFOR-i: Ja kush qëndronte mbrapa protestave të dhunshme në Zveçan

supermarketet-800x445

LSM: Shporta sindikale minimale në maj 49.025 denarë

14907437040367681434

Rrokulliset automjeti brenda tunelit, ndërpritet komunikacioni në rrugën Gjevgjeli-Negotinë

Policia-e-Kosoves-800x445

Eksplodim në Mitrovicë, dëmtohen tri objekte

ukraina-1

Vazhdojnë sulmet ukrainase në rajonin jugor të Zaporizhjas

INFO

NA NDIQ