Qeveria emëroi disa drejtorë, ja për cilat institucione

Picture of INA
INA

02/07/2024

Në seancën e Qeverisë sot janë marrë disa vendime për kuadrot e eshalonit të tretë, mëson TV21.

Sipas informacioneve të TV21, ish-deputeti dhe analisti Aleksandar Pandov do të jetë drejtor në Drejtorinë për Zbatimin e Sanksioneve, ndërsa Oliver Millanov në Agjencinë e Ushqimit dhe Veterinarisë.

Burime për TV21 shtojnë se drejtor i ri i ZZHTI-së do të jetë Goran Dimovski, ndërsa Sasho Kllekovski në Fondin e Shëndetësisë.

TË FUNDIT
5 minuta
Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje
38 minuta
Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr
1 orë
Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme
1 orë
Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore
1 orë
Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Toshkovski: LSDM po mbron krimet e BDI-së! Do të nisim procedura ndaj të paprekshmëve
19 orë
Ndryshime edhe në Bordin e FIZhT-së, asnjë shqiptar!
4 orë
Në Aeroportin e Shkupit u konfiskuan orë në vlerë të rreth 4.000 eurove (FOTO)
1 ditë
Ahmeti takim me ambasadoren norvegjeze
16 orë
KE shqetësime për sistemin e drejtësisë në Maqedoninë e Veriut
2 ditë
9 vjet pa komandant Shqiponjën, e përkujtojnë familjarë e bashkëluftëtarë
4 orë
Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin
24 orë
Sedat Sulejmani pranoi detyrë si Zv/ministër i Kulturës dhe Turizmit

LEXO MË SHUMË

burgu-idrizove

Këta janë drejtorët e rinjë nëpër burgje

IMG_4697

Fetai: Jo serioze idena e BDI-së për rajonalizimin e shtetit! E kanë humbur rrugën në oborr

arben taravari2

Taravari: Deri në fund të vitit, vendime pune edhe për personelin mjekësorë me shkollë të mesme

vanja

Hetimi për vrasjet Vanja-Zhezhovski ka përfunduar, prokuroria kërkon bashkimin e procedurave gjyqësore

policia

Kallëzim penal ndaj tre policëve, gjuajtën me armë zjarri gjatë orarit të punës

arben fetai

“Spiun i Albin Kurtit”, Fetai flet për kritikat për pasurinë e tij: Levica vazhdimisht merret me mua

IMG_4697

Fetai: Do të ndryshojmë ligjin, për një vit të mbyllim 70% të kazinove

ilinden krusheve

Për festën e Ilindenit, Siljanovska-Davkova në Pelincë dhe Prohor Pçinski, Mickoski në Krushevë, Gashi në Shkup

Pance Toshovski

Toshovski sot në Tabanoc takohet me Daçiqin

INFO

NA NDIQ