Qeveria greke: Një javë pushime falas për turistët që humbën pushimet nga zjarret në Rhodos!

ina-online
ina-online

02/08/2023

Kyriakos Mitsotakis, kryeministri grek, foli për kanalin britanik ITV dhe iu drejtua atyre që humbën pushimet në Rodos për shkak të zjarreve, duke njoftuar se do të “dëmshpërblehen”.

“Qeveria greke, në bashkëpunim me autoritetet lokale, do të ofrojë një javë pushim falas në Rodos në pranverën ose vjeshtën e ardhshme për të gjithë ata që humbën pushimet për shkak të zjarreve,” – tha kryeministri duke folur për kanalin britanik.

“Greqia është një vend i sigurt” – ishte mesazhi kryesor i kryeministrit, ndërsa sqaroi se turistët që dëshirojnë ta bëjnë këtë do të mund të kthehen në Rodos vitin e ardhshëm në pranverë për të shijuar ishullin dhe bukuritë e tij.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Christopher Hill Kristofer

Ambasadori Hill: E di Serbia mirë cili është detyrimi i saj

Hitler

Shkatërroni Jugosllavinë sa më shpejt, çka shkruhet në Direktivën e Hitlerit të bleu Serbia

presheva

Serbia paralajmëron hapjen e një shtabi policor në Preshevë

pare-euro

CREDIT SUISSE publikon listën e milionerëve të Ballkanit, ja sa janë nga cilët shtete

blinken

Blinken: Nuk duam rikthim të konflikteve në Ballkan – Ky është paralajmërimi për Serbinë!

Aksidenti-600x360

Aksident i rëndë në Kroaci, lëndohen katër shqiptarë

rusia moska

Eksperti i sigurisë: Jo më Serbia, cili është shteti ballkanik që do përdor Rusia

kuleba

Pjesëmarrja e Lavrovit irriton Ukrainën, Koleba nuk merr pjesë në Këshillin Ministror në Shkup

abazovic kuvend

Abazoviqi për pak sa nuk është përleshur me një deputet në Parlamentin e Malit të Zi (VIDEO)

INFO

NA NDIQ