Qeveria do të harxhojë 355 mijë euro për storje propaganduese, video dhe bilborde reklamuese

ina-online
ina-online

15/11/2023

Sekretariati i Përgjithshëm i Qeverisë ka lidhur kontratë për prokurim publik me kompaninë e produksionit të filmit “Vertigo-NME DOO” në vlerë prej 355.000 euro ose 21,8 milionë denarë, e cila duhet të organizojë dhe realizojë një fushatë qeveritare me interes publik në kohëzgjatje prej 45 ditëve.

Sekretariati ka pranuar vetëm një ofertë, pikërisht nga kompania prodhuese “VERTIGO-NME” dhe ajo ka qenë 18.497.355 denarë ose 300.000 euro pa TVSH. Kriteri për dhënien e kontratës ka qenë raporti më i mirë në mes të çmimit dhe cilësisë.

Për qëllime të fushatës, kjo kompani do t’i ngarkojë Qeverisë 73.800 denarë pa TVSH për krijimin e sloganit dhe për dizajnimin e logos, 123.000 denarë për krijimin e zgjidhjes konceptuale për strategji komunikimi, përfshirë zgjidhjet konceptuale për mesazhe, reklama në natyrë, video promocionale dhe animacione.

369.000 denarë ose 6.000 euro do të shpenzohen për krijimin e zgjidhjes konceptuale për një strategji PR, ndërsa pakoja e shërbimeve do të kushtojë 2.878.200 denarë ose rreth 47.000 euro për krijimin e PR storjeve, intervistave, njoftimeve, ngjarjeve, përgatitjes së materialeve për promovimi në media.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Prerja e druve drunj dru

Sejdiu: Po ndodh një ‘masakër’ ekologjike në territorin e komunës së Zhelinës (FOTO)

stefan bogoev

Bogoev: Jam i sigurt për një fitore të dyfishtë në zgjedhjet e Frontit Evropian

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

arben taravari ziadin sela

Arben Taravari: ASH e fortë dhe unike, ka vite që lexojmë lajme për përçarje

3fb9fdb9-5211-407a-a732-9132e4550a33-1392x815

Mexhiti, Kasami dhe Gashi takojnë Islam Aliajn, deputetin shqiptar në Zvicër

Ilire Dauti

Deputetja që zhvillon betejën për shqiptarët pa nënshtetësi

Boban Stefkovski Gazi Baba

LSDM: Kryetarët e VMRO-së marrin 1500 euro rrogë, ndërsa qytetarëve të Gazi Babës u kanë borxhe

moti dimer acar temperatura

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ