Qeveria në mbledhjen e parë emëron drejtorë dhe shefa në pozita të rëndësishme

Picture of ina-online
ina-online

28/06/2024

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut njoftoi se sot ka marrë disa vendime për emërimin e personelit drejtues të institucioneve shtetërore, përcjell INA.

Këto vendime përfshijnë emërimet e mëposhtme:

Sekretar i Përgjithshëm i Qeverisë është emëruar Igor Janushev.

Drejtor i Shërbimit për Punë të Përgjithshme dhe të Përbashkëta është emëruar Ivica Tomovski.

Elena Petrova është drejtoresha e re e Drejtorisë së të Ardhurave Publike.

Petrova ishte zëvendësministre shtesë e financave në qeverinë e fundit teknike.

Drejtor i Drejtorisë doganore është emëruar Boban Nikolovski.

Drejtor i Byrosë për Siguri Publike është emëruar Aleksandar Janev.

Sekretar shtetëror në Ministrinë e Punëve të Brendshme është emëruar Sasho Petrushevski.

Në krye të zyrës së kryetarit të Qeverisë është emëruar Vladimir Neloski, ndërsa zëvendës i tij është Sashe Pavloski.(INA)

TË FUNDIT
13 minuta
Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare
15 minuta
Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!
19 minuta
Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë
21 minuta
Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni
22 minuta
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

ME TE LEXUARA

21 orë
Pesë të dënuarit për ngjarjet e 27 prillit sot janë liruar me pushim prej 30 ditësh
3 orë
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Fluks i madh i makinave në Qafë Thanë
7 orë
Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi
1 ditë
Arrestohet një person nga Likova, i dënuar me mbi pesë vite burg
5 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
21 orë
Bajrami: Ndryshimi solli lirinë për dhunuesit e 27 prillit
2 orë
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

LEXO MË SHUMË

63966BD2-B758-4ED5-9370-0599EA2B88F0

Aksion nga Dogana e Maqedonisë: Sekuestrohen fustane, motoçikleta e cigare

policia

Qeni ngordhi nga i nxehti pasi polici e harroi në veturë!

stadiumi tetoves

Kush do të financojë stadiumin e Tetovës? Kasami shpreson në ndihmën e Qeverisë

blerim bexheti

Përmendën padinë ndaj Drin Ahmetit, Bexheti porosi VMRO-së: Nuk na frikësoni

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

arben taravari

Taravari – Melsom: Thellimi i bashkëpunimit në shëndetësi

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

INFO

NA NDIQ