Qeveria shqiptare shpall 2 ditë zie për humbjen e shkrimtarit të madh Ismail Kadare

Picture of INA
INA

01/07/2024

Në datën 2 dhe 3 korrik, qeveria shqiptare ka shpallur 2 ditë zie, për ndarjen nga jeta të kolosit të letrave shqipe, Ismail Kadare.

Vendimi është marrë ditën e sotme në mbledhjen e qeverisë, me firmë të kryeministrit Edi Rama.

TË FUNDIT
3 ditë
Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale
1 javë
Planifikohet që çerdhet për fëmijë të jenë në kompetenca të MASH!
1 javë
Janevska: MASH bën analiza se në cilat shkolla fillore dhe të mesme mund të organizon mësim me një ndrim
1 javë
Ndërroi jetë profesori Nuhi Vinca
1 javë
Është ndërprerë Konkursi për botimin e teksteve për arsimin fillor nëntëvjeçar

ME TE LEXUARA

No data was found

LEXO MË SHUMË

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

cerdhe

Planifikohet që çerdhet për fëmijë të jenë në kompetenca të MASH!

vesna-janevska-780x439

Janevska: MASH bën analiza se në cilat shkolla fillore dhe të mesme mund të organizon mësim me një ndrim

nuhi vinca

Ndërroi jetë profesori Nuhi Vinca

librat-780x439

Është ndërprerë Konkursi për botimin e teksteve për arsimin fillor nëntëvjeçar

Inteligjenca Artificiale IA

Qytetarët e Maqedonisë së Veriut janë të 49-tët në botë sipas koeficientit mesatar të intelegjencës

100-denar

MASH: Edhe këtë javë do të vazhdojë pagesa e mbështetjes financiare për nxënësit

vesna-janevska-780x439

Janevska: Do t’i mbyllim universitetet që kanë punuar kundër ligjit

diploma student bursa

Regjistrimet në universitetet në Maqedoninë e Veriut, ja kush prinë me studentë

INFO

NA NDIQ