Qeveria s’jep pëlqim për shefin e SPB-së në Tetovë

ina-online
ina-online

20/02/2024

Qeveria nuk ka dhënë pëlqimin për kryeshefin e Sektorit Punëve të Brendshme në Tetovë, i cili është propozuar të ndryshohet nga ministri i Brendshëm teknik, Pançe Toshkovski.

Referuar dispozitave ligjore në periudhë të Qeverisë Teknike, Toshkovski ka propozuar 15 ndryshime në pozita udhëheqëse, ndërsa organi ekzekutiv ka refuzuar vetëm propozimin për Tetovën. Kryeshefi i policisë në Tetovë u tha se do të caktohet në koordinim paraprak me kreun e Tetovës, Bilall Kasami.

Ky qëndrim i VMRO-DPMNE-së, kuadër i të cilës është ministri i Brendshëm teknik u dha si shenjë bashkëpunimi mes opozitës maqedonase dhe opozitës shqiptare. Për momentin në SPB Tetovë mbetet kryeshefi aktual, ndërsa Toshkovski jo zyrtarisht mësohet se do të kërkon edhe njëherë miratimin e Qeverisë për ndryshimin e të parit të policisë në sektorin që mbulon pothuajse të gjithë rajonin e Pollogut./Alsat

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ASH

ASH: Mickoski konfirmoi se po përgatitet një front anti BE dhe NATO

kandidatet president maqedoni zgjedhjet

Edhe 4 ditë deri në përfundim të fushatës për zgjedhjet presidenciale, ja çfarë premtojnë e për çfarë akuzojnë kandidatët

Mickoski

Mickoski premton pajtimin dhe bashkimin kombëtar maqedonas

FILIPCE-768x507-1

Filipçe: VMRO-DPMNE i gënjen qytetarët! Misajllkovski: Jam optimist për zgjidhje më të mirë për BE

fatmir besimi

Besimi: Deri në vitin 2028 paga mesatare 900-1000 euro

FB_IMG_1713533454518

VLEN takon mërgatën shqiptare në Berlin dhe Cyrih

vankovska

Vankovska: Nuk mjaftohemi me një kolltuk dhe një pozicion, ne kemi një kauzë

Pendarovski Siljanovska

Pendarovski: Kam treguar se çfarë do të thotë të jesh president i të gjithë qytetarëve

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: Në zgjedhje vendoset nëse Maqedonia do të jetë pro-evropiane

INFO

NA NDIQ