Qeveria solli vendim, në Kosovë vetëm me dy doza të vaksinës anti-virus

Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2022

Qeveria e Kosovës ka miratuar vendimin me të cilin parashihet lehtësim i masave anti-Kovid.

Sipas këtij vendimi, hyrja në këtë shtet, nga e shtuna, do të bëhet vetëm me dy doza të vaksinës anti-Kovid.

Këtë e bëri të ditur ministri i Shëndetësisë, Rifat Latifi pas përfundimit të seancës qeveritare.

“Hyrja në Kosovë lejohet për personat që posedojnë certifikatën e vaksinimit me dy vaksina apo me një nëse është vaksina nga Johnson&Johnson apo me një dozë bashkë me testin PCR negativ dhe personi që ka kaluar Kovid-19 në tre muajt e fundit ose është testuar negativ për PCR RT në 48 orët e fundit”, njoftoi Latifi, transmeton TV21.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

ZEQIRIJA-IBRAHIMI-696x462-696x430-1

Ibrahimi: Pavarësisht se kush me kë e bën qeverinë, me rëndësi është ta pensionojmë BDI-në

veri

DW/ Kosova: Përgjegjës Beogradi për dështimin e votimeve në veri

mickoski ali ahmeti

Mickoski i’a kthen porosinë Ahmetit

INFO

NA NDIQ