Qeveria sot pritet të marrë një vendim të rëndësishëm për klubet e natës

INA
INA

9 Gusht, 2023

Qeveria e Republikës së Kosovës do të mbajë sot mbledhjen e radhës.

Mbledhja pritet të filloj nga ora 10:00.

Mbledhja mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Kështu ka njoftuar Zyra e Kryeministrit përmes një komunikate për media.

Sot në mbledhjen e qeverisë do të shqyrtohet një projekt-udhëzim administrativ lidhur me pjesëmarrjen e fëmijëve në Klubet e Natës.

“Shqyrtimi i Projekt-udhëzimit Administrativ për Masat e Duhura Parandaluese dhe Mbrojtëse për Ndalimin e Pjesëmarrjes së Fëmijëve në Klubet e Natës dhe Hapësira të tjera të ngjashme (MPB)”, thotë pika e katërt e rendit të ditës.

Gjithashtu në këtë mbledhje do të shqyrtohen edhe çështje të tjera me rëndësi.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

716F1539-899D-41AB-90AC-C62E741F7F4F

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

IMG_5162

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

IMG_5154

Presidenti kroat nga OKB bën thirrje për njohjen e Kosovës

veriu-kosoves

Zbulohet kush janë serbët e arrestuar për krime lufte, urdhërohet ndalimi i tyre për 48 orë

INFO

NA NDIQ