Qindra funksionarë të Lidhjes Demokrate, LSDM dhe BDI nuk paguanin parking në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Janar, 2022

Qindra vetura të qeveritarëve dhe anëtarëve të Lidhjes Demokrate të Pavle Trajanovit, LSDM-së dhe BDI-së ishin liruar nga pagesa për parkim në Shkup.

Këtë e ka theksuar sot zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoilkovski, duke bërë publike një listë.

“Veturat në lista janë me emrin Borçe Jakimovski, më së shpeshti Vladimir Kronevski, të cilët janë ish-drejtorë të parkingut në Shkup, përndryshe anëtarë të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Pavle Trajanovit, pjesë e koalicionit qeveritar LSDM dhe BDI”, theksoi Stoilkovski.

Sipas tij, ka automjete në emër të Slavçe Jovanovskit, këshilltar aktual në Qytetin e Shkupit.

“Pranë tyre janë emrat e të tjerëve si dhe përshkrimet e makinave. Le të themi se është emri, targa dhe emri i Martin Popov, kreut aktual të kabinetit në qeverinë e kryeministrit. Këtu është edhe ish-kryetari i Aerodromit, Zlatko Marin. “Këtu është edhe Dushko Veskovski, ish-drejtori i Vodovod-it në Shkup, me emrin Vladimir Kronevski, e jo të rendis të tjerët”, tha Stoilkovski.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vjosa osmani

Vjosa Osmani për Reuters flet për raportet e Kurtit me SHBA, godet Vuçiqin (VIDEO)

Escobar Lajcak

Escobar zbulon kërkesat për Kosovën e Serbinë

dua-1

Dua Lipa flet për fëmijërinë: Isha krenare, por doja të kisha një emër anglez

mesi messi mls inter miami

Zyrtare/Ky është klubi i ri i Messit

vjosa osmani ismail kadare

Kadare: Ky është triumfi shekullor i kombit tonë

Arben Taravari

Taravari paralajmëron dorëheqje të tij ose Azir Aliut nëse vërtetohet “punësimi i dhëndrit”

kurti svecla veri

Kurti në Mitrovicë, viziton policët: Oficerët tanë të çeliktë, u njoftova me operacionet e tyre

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Mickoski mund të luajë me të ardhmen e tij, por jo me të ardhmen e Maqedonisë

DCIM100MEDIADJI_0484.JPG

Ndryshimet eventuale në Qeveri, ky është qëndrimi i ASH-së

INFO

NA NDIQ