Qindra funksionarë të Lidhjes Demokrate, LSDM dhe BDI nuk paguanin parking në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/01/2022

Qindra vetura të qeveritarëve dhe anëtarëve të Lidhjes Demokrate të Pavle Trajanovit, LSDM-së dhe BDI-së ishin liruar nga pagesa për parkim në Shkup.

Këtë e ka theksuar sot zëdhënësi i VMRO-DPMNE-së, Naum Stoilkovski, duke bërë publike një listë.

“Veturat në lista janë me emrin Borçe Jakimovski, më së shpeshti Vladimir Kronevski, të cilët janë ish-drejtorë të parkingut në Shkup, përndryshe anëtarë të kryesisë së Lidhjes Demokratike të Pavle Trajanovit, pjesë e koalicionit qeveritar LSDM dhe BDI”, theksoi Stoilkovski.

Sipas tij, ka automjete në emër të Slavçe Jovanovskit, këshilltar aktual në Qytetin e Shkupit.

“Pranë tyre janë emrat e të tjerëve si dhe përshkrimet e makinave. Le të themi se është emri, targa dhe emri i Martin Popov, kreut aktual të kabinetit në qeverinë e kryeministrit. Këtu është edhe ish-kryetari i Aerodromit, Zlatko Marin. “Këtu është edhe Dushko Veskovski, ish-drejtori i Vodovod-it në Shkup, me emrin Vladimir Kronevski, e jo të rendis të tjerët”, tha Stoilkovski.

TË FUNDIT
37 minuta
Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë
44 minuta
Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!
44 minuta
Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë
2 orë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
3 orë
Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

ME TE LEXUARA

2 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
1 ditë
Nano Ruzhin: Mandatari pa vizion të qartë
1 ditë
Australiani kapet në Ohër për grabitje
10 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
1 ditë
Grenelli i kishte propozuar Trumpit që ta vizitojë Thaçin në Hagë, e zbulon media ndërkombëtare
2 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
1 ditë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

LEXO MË SHUMË

xhevdet hajredini ali ahmeti

Hajredini: BDI ka mbetë me vetëm 8 deputetë

micotakis mitsotakis

Mitsotakis: Shkupi dhe Tirana vetëm mund të përfitojnë me raportet e mira me Athinën!

Makron Macron

Macron: Unë me të vërtetë mendoj se Evropa jonë mund të vdesë

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re

mural shtepia shendetit kumanove

Muralet që i japin ngjyra Maqedonisë së Veriut

vmro-dpmne

VMRO-DPMNE i nisi negociatat me ZNAM – Stoillkovski: Ende nuk ka marrëveshje, bisedimet janë në frymë pozitive

taravari arben

Taravari para vendimit nëse do ta drejtojë Ministrinë e Shëndetësisë

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

INFO

NA NDIQ