QMK: 4 zjarre aktive, 19 janë shuar gjatë 24 orëve të fundit

Picture of INA
INA

06/10/2023

Qendra për Menaxhimin e Krizave, sipas informacioneve nga Departamenti i saj për Operacione dhe Koordinim, njoftojnë se gjatë ditës së djeshme ka pasur gjithsej 23 zjarre në ambiente të hapura.
Prej tyre, katër janë akoma aktive të cilat ndodhen një prej tyre ndodhet në komunën e Makedonski Brod, një në atari të fshatit Belicë, afër fshatit “Argulica” (nën Solunska Gllavë) një pyll i rrallë pishe në një terren shkëmbor me thellësi, e cila është pothuajse e pamundur për njerëzit të hynë në të dhe ta shuajnë atë. Në komunën e Velesit në afërsi të fshatit Nezhilovo afër lokalitetit “Izvorite na Babuna” digjet pylli i ahut; në Komunën e Dollnenit, në mes të fshatrave Dolgaec, Strovia dhe Crnilishte, digjet pylli i menaxhuar, ndërsa në komunën e Shtipit afër fshatit Puhce, bimësi e ulët dhe pyll.

TË FUNDIT
12 minuta
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro
18 minuta
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
55 minuta
Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës
1 orë
Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ministrat e BE-së takohen sot në Luksemburg me kryediplomatët e gjashtëshes ballkanike
15 orë
Hospitalizohen dhe shtatë persona të tjerë me kollë të mirë, gjithsej 786 raste në vend
1 ditë
Ministri Mucunski do të marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Punëve të Jashtme të BE-së
2 orë
Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë
21 orë
Në ditën e fundit të punës si Kryeministër, Xhaferi: Shkruam histori
1 ditë
Çfarë pritet prej debatit presidencial Biden-Trump?
12 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese

LEXO MË SHUMË

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

spitali shqiperi onkologji

Edhe Shqipëria me skandal në onkologji: Terapinë për kimioterapi nga publikja, i kanë shitur te qendrat private

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

alexis tsipras

Tsipras: BE dhe bashkësia ndërkombëtare qartë të tregojnë pasojat e mosrespektimit të Marrëveshjes së Prespës

Qendra për Menaxhimin e Krizave.112

QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

spanja

Sot votohet nisma e “Junts” katalunas për njohjen e Kosovës nga Spanja

INFO

NA NDIQ