QMK: Në 24 orët e fundit tre zjarre në ambiente të jashtme

INA
INA

20/11/2023

Qendra për Menaxhim me Kriza (QMK) njofton se në 24 orët e funidt ka pasur tre zjarre në ambiente të hapura dhe gjithsej 1482 thirrje në numrin e urgjencës 112. Nga QMK-ja njoftojnë dhe për një ndërhyrje të kombinuar për transferimin e një alpinisti të vdekur nga mali i Pelisterit në një rrugë hyrëse për veprime të mëtutjeshme. Nga atje theksojnë se ka pasur edhe thirrje të vonuara për riparimin e dëmeve të shkaktuara nha erërat e forta të shtunën.

“Në Shkup, zjarrfikësit nga Brigada Territoriale e Zjarrit e Qytetit të Shkupit nga ora 17:30 deri në 19:00 me dy makina zjarrfikëse dhe pesë zjarrfikës kanë intervenuar në djegien e vegjetacionit të ulët me sipërfaqe prej një hektar në atarin e fshatit. Lubin në Komunën e Sarajit. Nga ora 16:00 deri në orën 16:30, zjarrfikësit nga NJTZ Krivogastani me një mjet zjarrfikës dhe dy zjarrfikës kanë ndërhyrë në djegien e vegjetacionit të ulët në një sipërfaqe prej dy hektarësh në mes të fshatrave Krivogastani dhe Vërbani. Nga ora 18:49 deri në ora 22:10, NJTZ Manastir me dy zjarrfikës dhe një mjet zjarrfikës kanë intervenuar në djegien e vegjetacionit të ulët në afërsi të lokalitetit “Petilep” në atarin e fshatit Beranci të Komunës së Mogillës”, njoftojnë nga QMK.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

INFO

NA NDIQ