QMK: Në Maqedonia ka pesë zjarre aktive

Picture of INA
INA

12/09/2023

Pesë zjarre janë aktive në vend, njoftojnë nga Qendra për Menaxhim të Krizave.

Në komunën e Dollnenit ka tre zjarre: afër fshatit Zrze me një degë në fshatin Rilevë dhe një degë në fshatin Slivje dhe afër fshatit Koshino dhe Kostinci.

Zjarr ka edhe në fshatin Beljakovcë të Komunës së Kumanovës dhe në fshatin Gjonovicë të Poshtme të Komunës së Gostivarit.

Nga QKM-ja njofton se gjatë ditës së djeshme janë regjistruar gjithsej 49 zjarre dhe 44 prej tyre janë shuar.

TË FUNDIT
4 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
6 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
7 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
10 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
12 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

19 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
13 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
19 orë
Rama dhe Kurti reagojnë për tentim atentatin “e tmerrshëm” ndaj Trumpit
12 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!
19 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ