QMK: Një i moshuar nga Kumanova humb jetën si pasojë e shpërthimit të një zjarri

INA
INA

07/02/2024

QKM Rajonale Kumanovë njoftoi se zjarrfikësit e Njësitit Territorial të Zjarrfikësve nga Brigada e zjarrfikësve të Rankovcës gjatë një intervenimi nga ora 20:30 deri në ora 00:10 për shuarjen e zjarrit në ambient të hapur mbrëmë kanë gjetur një të moshuar të lënduar në rrethinën e fshatit Psaça. Është djegur bar i thatë me sipërfaqe rreth 0.4 hektarë.

Ekipi SPB dhe ekipi mjekësor kanë kryer kontroll në vendin e ngjarjes.

“I moshuari i lënduar ka humbur jetën, me shumë gjasa për shkak të mbytjes nga tymi. Informacion më të detajuar do të ketë pas përfundimit të hetimeve”, thonë nga QMK.

Sipas raporteve të Qendrave Rajonale për Menaxhimin e Krizave njoftohet se në vend ka ende zjarre aktive.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ziadin sela

Sela për Kurtin: I kam dalë borxh!/ Kam dhënë kontribut modest që ai të jetë sot kryeministër

Screenshot_2024-02-29-20-47-04-453_com.facebook.katana-edit

Dr. Ilir Vela i bashkangjitet Aleancës për Shqiptarët

tv-media-radiodifuzion

Ja lista e mediave nga KSHZ që do të ndjekin fushatën reklamuese të zgjedhjeve

zgjedhje maqedoni

Partitë për zgjedhje do të reklamohen në 249 portale, 37 televizione dhe 35 radio

asdren shkupi besa

Kasami prezanton aderimin e radhës në BESA

instituti-arben-xhaferi

(VIDEO) Instituti “Arben Xhaferi” instalon barometrin e përfaqësimit të drejtë

ahmeti zaev kovacevski

BDI a e mashtroi LSDM-në për “Frontin Europian”? (VIDEO)

talat xhaferi edi rama

Xhaferi: Plani i rritjes kyçe për anëtarësimin e përshpejtuar në BE

kovacevski

Kovaçevski premton rroga minimale nga 600 euro dhe rroga mesatare nga 1000 euro

INFO

NA NDIQ