QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup

Picture of INA
INA

24/06/2024

Në rajonin e Shkupit dhe Tetovës po riparohen dëmet nga reshjet e djeshme të përcjella me erë, shi dhe breshër. Janë raportuar dëme në shtëpi, bodrume, garazhe, rrugë, pemë të rrëzuara, makina të dëmtuara, fasada.

Qendra për menaxhimin e krizave informon sot në mëngjes se në rajonin e Tetovës në terren janë 22 zjarrfikës me 15 pompa dhe gjithë makineritë. Të gjitha bodrumet e përmbytura, garazhet, shtëpitë, ndërtesat dhe zonat e tjera të përmbytura pastrohen me faza.

Rrugët në këtë rajon janë të kalueshme, por në vende të caktuara në rrugë ka vërshime balte, rërë, gurë dhe materiale të tjera, të cilat ngadalësojnë shpejtësinë dhe vështirësojnë qarkullimin.

Situata me energjinë elektrike dalëngadalë po zgjidhet, ndërsa në QMK është marrë informacion se pjesa më e madhe e popullsisë ka energji elektrike.

Për shkak të stuhisë gjysma e qytetit të Tetovës ka mbetur pa energji elektrike. Informatat nga EVN Maqedoni janë se rrjeti është duke u kontrolluar dhe nëse gjithçka është në rregull do të lëshohet rryma pjesë-pjesë.

Fshatrat malore dhe 60 për qind e Tetovës kanë energji elektrike, ndërsa pjesa tjetër do të kyçet gradualisht në orët në vijim.

TË FUNDIT
5 minuta
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
2 orë
Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin
13 orë
Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit
13 orë
Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë
15 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

ME TE LEXUARA

1 ditë
VLEN: BDI me xhepat plot, shet patriotizëm të rrejshëm, ja keqpërdorimet nga funksionarë dhe familjarë të kreut të BDI-së
18 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
23 orë
Disa vjedhje në Çarshinë e Shkupit, hajni kapet nga kamerat!
16 orë
MPJ jep detaje për shtetasen e Maqedonisë që humbi jetën në Serbi
23 orë
Takim në Ministrinë e Shëndetësisë për zgjerim të Listës pozitive me medikamente inovative
16 orë
Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Mickoski-Radev: Prioritet janë marrëdhëniet e mira fqinjësore
16 orë
Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut
23 orë
EVN: Është riparuar defekti me rrymën elektrike pas motit të ligë në Shkup

LEXO MË SHUMË

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

halil snopce

Snopçe: Ja e vërteta e votimit! Ilire Dauti vazhdon me avazin e manipulimit

Ilire dauti ASH

Dauti: VLEN mbështet zvarritjen e formimit të Komitetit për bashkësitë

haker-1

Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

bilall kasami

Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)

arben taravari

Emërohen drejtorë të rinj në 14 klinika dhe spitale, ja emrat

agim krasniqi grupi kondoves

Agim Krasniqi dhe Sehat Ramadani ekstradohen nga Kosova në Maqedoninë e Veriut

DASH departamenti amerikan

Klima e biznesit, DASH kritikon korrupsionin në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ