QMK: Shpëtohet një 16-vjeçare nga një humnerë në Strumicë

Picture of INA
INA

25/06/2024

Një vajzë e moshës 16 vjeçare është nxjerrë mbrëmë vonë nga një humnerë në afërsi të manastirit “Sveti Ilija” në Strumicë, e cila menjëherë është transferuar në spitalin e Strumicës, njoftojnë nga Qendra për Menaxhimin e Krizave.

Nga atje thonë se rastin ua ka raportuar nëna e saj në orën 20:30 në numrin e telefonit 112, e cila ka thënë se nuk e di vendndodhjen e saktë se ku ka ndodhur aksidenti.

Ajo gjithashtu raportoi se vajza e saj kishte lëndime në kokë. Nga Departamenti i Operacioneve dhe Koordinimit të QMK-së, menjëherë kanë lajmëruar SPB Strumicë, Zjarrfikësin Strumicë dhe Shërbimin e Urgjencës Mjekësore, të cilët menjëherë kanë dalë në vendin e aksidentit.

Pasi kanë arritur të krijojnë kontakt me vajzën, e kanë nxjerrë jashtë dhe duke marrë parasysh plagët e marra, e mitura është transportuar menjëherë në spitalin e Strumicës./Telegrafi/

TË FUNDIT
31 minuta
Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni
54 minuta
Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së
2 orë
Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut
2 orë
Bastisje në Strumicë, ndalohet një person
2 orë
LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

ME TE LEXUARA

23 orë
Mbyllet pika kufitare “Bogorodica”, zjarr në anën greke
4 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Bekteshi: Sezona kalon, qytetarët ende presin kondicionerët dhe vauçerët për turizëm
4 orë
Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër
23 orë
Mickoski: Në buxhetin e shtetit mungojnë para për çka organet e hetuesisë do të kenë shumë punë
2 orë
A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

LEXO MË SHUMË

arrest ushtar

Bashkëshortja e ish-ushtarit të UÇK-së tregon si u ndalua nga autoritetet në Maqedoni

sadulla duraki duraku

Sadulla Duraku reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së

Kurti

Kurti reagon për ndalimin e ushtarit të UÇK-së në Maqedoninë e Veriut

policia

Bastisje në Strumicë, ndalohet një person

LSDM

LSDM: Të shtëna të reja në Çair, me VMRO-në rrugët janë bërë të pasigurta për qytetarët

maqedoni-bullgari-780x439-1

Shkupi shpreson te Gjykata e Strasburgut

Fatmir-Bytyqi

A do të vazhdojë Fatmir Bytyqi të jetë pjesë e LSDM-së?

mexhiti mickoski

Mexhiti dhe Mickoski në Samitin e Komunitetit Politik Evropian (EPC Summit) në Londër

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ