Qoku: Me Merkon ende në liri dhe në krye të komunës s’ka ndryshim në këtë vend

Picture of INA
INA

11/07/2024

Deputeti nga rradhët VLEN-it, Bekim Qoku ka adresuar kritika ndaj kryetarit të komunës së Strugës, Ramiz Merko.

“Nuk mund të ketë luftë të pamëshirshme dhe pa kompromis kundër korrupsionit nëse figura emblematike të krimit dhe korrupsionit si Ramiz Merko, në vend se të jenë në burg për gjithë ato dëme shkatërruese që i kanë sjellë Strugës, struganëve dhe më gjerë, vazhdojnë të drejtojnë institucione të rëndësishme publike si komuna e Strugës, janë përgjegjës për degradimin e arsimit fillor e të mesëm të komunës dhe janë pronar universitetesh private. Me Ramiz Merkon ende në liri dhe në krye të komunës nuk ka dhe nuk mund të ketë ndryshim në këtë vend”, ka shkruar Qoku.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë
2 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
3 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
14 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
17 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

ME TE LEXUARA

20 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
20 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
20 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
1 ditë
Deri 41 gradë, ky është moti për sot
19 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
1 ditë
Mickoski: Marrëdhëniet e mira fqinjësore janë rrugë me dy kahje, pyetja e vërtetë është pse Greqia nuk e respekton Marrëveshjen e Prespës
17 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

LEXO MË SHUMË

Tabanoc kufi

Pritjet kufitare, ja sa po pritet në Tabanoc dhe Bogorodicë

BDI Ali Ahmeti

Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë

moti Vapa nxehti temperaturat

Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

bilall kasami

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

INFO

NA NDIQ