Qoku: Artan Grubi “bedel” i Bujar Osmanit

INA
INA

23/02/2024

Përfaqësuesi i Vetëvendosjes në Maqedoni, njëherë edhe mbështetës i opozitës shqiptare në RMV, Bekim Qoku ka kritikuar mënyrën se si BDI promovoi Bujar Osmanin si kandidat për president, përcjell TV21. Qoku thotë se kreu i BDI-së shpalli kandidaturën e Osmanit, derisa ky i fundit nuk ishte prezent në konferencë për shtyp.

“Është pak çudi që në konferencën për shtyp të Ali Ahmetit ku u prezantua kandidati për president, mungonte vetë kandidati! Aty, në vend të Bujar Osmanit, u duk Artan Grubi si bedel i tij. A e konfirmon mungesa e kandidatit në konferencë konstatimin e Ali Ahmetit që Bujari është frikacak? Që e ka zënë të ngratin tmerri që në fillim? Mbase duhet ta kuptojmë Bujarin, sepse nuk është kollaj t’i dalësh fer Arben Taravarit, kur e dimë faktin që ai ka shkel secilin që i ka dalë përpara në zgjedhje. Bujari na del si “Runaway bride”, si nusja që nga frika nuk paraqitet para altarit”, shkruan Qoku.

https://www.facebook.com/bekim.qoku.9/posts/1042568663671002?ref=embed_post

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ