Qoku: Pse mediat maqedonase nuk pasqyruan paraqitjen e Kurtit në Forumin e Bledit?!

ina-online
ina-online

29 Gusht, 2023

Bekim Qoku, këshilltari i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti ka shprehur kritika lidhur me qasjen e mediave maqedonase ndaj kryeministrit Kurti në Forumin e Bledit, përcjell INA.

“Mediat e mëdha në gjuhën maqedonase nuk kanë pasqyruar vetëm paraqitjen e kryemiistrit të Kosovës Albin Kurti në Forumin e Bledit, nderkohë që, krahas asaj të Kovaçevskit, i gjen shpesh dhe kudo sidmos paraqitjet e Brnabiqit dhe Ramës.
Për t’u theksuar është afiniteti i znj. Brnabiq për z. Rama, kur në fjalën e saj ajo iu referua një fraze të tij. Sepse referencat nëpër forume të tilla janë mirë të paramenduara.

Nga ana tjetër, zotit Rama nuk i bëri fare përshtypje qëndrimi armiqësor i kryeministres serbe ndaj shtetësisë së Kosovës, a thua ai s’ka asnjë lidhje me Kosovën. Ai vazhdoi me batutat e tij të zakonshme si me qenë në stand up comedy e jo si me u bisedua për fatin e miliona fateve njerëzore.

Për të vënë patjetër në pah është edhe pjekuria e opinionit publik shqiptar kësaj radhe, ngaqë nuk shprehën asnjë egzaltim për faktin se në këtë forum kishte tre kryeministra shqitarë. Publiku shqiptar e ka tashmë të qartë se aty kishte vetëm një km shqiptar, një Albin Kurti”, ka shkruar Qoku.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5169

Taravari: Lëvizja BESA ka rritje të elektoratit

vmro-mickoski

Kuzeska: Mickoski është kopje e Gruevskit

gjykata-kushtetuese

Gjykata Kushtetuese nuk vlerëson kushtetutshmërinë e Marrëveshjes së Prespës

Gruevski Mickovski

Gruevski i kërkon anëtarësisë të mos i besojnë Mickoskit

Fatmir Mexhiti

Mexhiti në OKB: Përgjigjja kolektive në kohë pandemie ndërton sistem shëndetësor rezistent

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

driton iseni

Iseni: A duhet me ndrru emrin Goran për një avancim se me Driton s’pe do

librat-780x439

Arrihet marrëveshje, biblioteka e Tetovës nuk do të dislokohet

Bujar-Osmani-OKB

Rusia tentoi ta pengojë Osmanin para Këshillit të Sigurimit, Rama nuk e lejoi

INFO

NA NDIQ