Qytetarë, delegacione dhe forca të sigurisë në manifestimin për Dellçevin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

4 Shkurt, 2023

Nën masa të rrepta të sigurisë, zyrtarë shtetërorë, partiakë dhe organizata të shoqërisë civile kanë vizituar varrin e Goce Dellçevit në Shkup – figurë historike për të cilën kanë pretendime edhe Maqedonia e Veriut edhe Bullgaria – në 105-vjetorin e tij të vdekjes, shkruan rel.

Një numër i madh i qytetarëve janë mbledhur afër Kishës Shën Spasi, ku gjendet varri i Dellçevit. Edhe një grup bullgarësh kanë paralajmëruar ardhjen në këtë manifestim.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

BALKAN

Maqedonia dhe vendet tjera të Ballkanit në “paradhomën” e BE-së

chollet

Chollet ka biseduar me Vuçiqin, tregon çfarë i ka kërkuar për situatën në Veri

bujar-1

OSBE me 9 hapa për Veriun e Republikës së Kosovës

edi rama

Ultimatumi i Borellit/ Rama: Zgjidhni konfliktin para se BE të zbatojë masa të forta

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

ali-ahmeti-2

BDI feston ditëlindjen, koktej festiv, por edhe ‘luftë’ brenda llojit

borell-borel

BE i kërkon Kosovës mbajtje të zgjedhjeve të jashtëzakonshme në veri

erdogan

Erdogan betohet si president edhe për një mandat pesëvjeçar

F82480AF-E499-44B9-948D-574B1BBDC57C

Bekim Neziri kandidat për kryetar të degës së Çairit

INFO

NA NDIQ