Qytetarë, delegacione dhe forca të sigurisë në manifestimin për Dellçevin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

04/02/2023

Nën masa të rrepta të sigurisë, zyrtarë shtetërorë, partiakë dhe organizata të shoqërisë civile kanë vizituar varrin e Goce Dellçevit në Shkup – figurë historike për të cilën kanë pretendime edhe Maqedonia e Veriut edhe Bullgaria – në 105-vjetorin e tij të vdekjes, shkruan rel.

Një numër i madh i qytetarëve janë mbledhur afër Kishës Shën Spasi, ku gjendet varri i Dellçevit. Edhe një grup bullgarësh kanë paralajmëruar ardhjen në këtë manifestim.

TË FUNDIT
2 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
3 orë
Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?
4 orë
Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm
4 orë
Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN
4 orë
Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

ME TE LEXUARA

11 orë
Erdogan: Alija Izetbegoviç veshi uniformën kur duhej, le të kujtojmë fjalët e tij për Srebrenicën
2 orë
Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës
1 ditë
VLEN me 5 ministri dhe 2 zëvendëskryeministra
10 orë
Milloshoski: Qeveria e re pritet të formohet deri më 20 qershor, me shumë gjasë do të përbëhet nga VMRO-DPMNE, VLEN dhe ZNAM
1 ditë
Vazhdon abuzimi me çmimet, kryesisht në produktet ushqimore
10 orë
Numri i mandateve në Kuvend pas rivotimit të djeshëm në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Paga mesatare në Maqedoni, ndër më të ulëtat në rajon
8 orë
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë
1 ditë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri

LEXO MË SHUMË

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

moti shiu

Gjatë fundjavës mot me shi të rrëmbyeshëm

vlen llogo

Jo zyrtare, kjo është pakoja ekzekutive e koalicionit VLEN

Merita Koxhaxhiku

Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku

gir-geer-euroambasadori

Geer: Do i shohim veprimet pas formimit të qeverisë, do i mbështesim ata që ndërmarrin veprime reale në rrugën drejt BE-së

Kuvendi_Koordinim-780x470-1

Seanca konstituive e Kuvendit mbahet më 28 maj

Screenshot_20240523-132104~2

Siljanovska nga Vatikani: Nuk do të takohem me presidentin e Bullgarisë

arben taravari

Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

INFO

NA NDIQ