Qytetarët blejnë vetëm produktet e nevojshme dhe kanë frikë nga një rritje e re çmimi

ina-online
ina-online

24/02/2024

Qytetarët dëshmojnë se çmimet po rriten çdo ditë, asgjë nuk është ulur, ndaj detyrohen të shkurtojnë një pjesë të madhe të punës, thonë se blejnë gjërat më të nevojshme për t’u ushqyer, por ka edhe shpenzime për faturat dhe të tjera. gjëra të nevojshme, ndaj mezi ia dalin mbanë.

Nga muaji mars do të pasojë tronditje e re e çmimeve për qytetarët, skadon vendimi për shitjen e çmimeve të disa produkteve ushqimore me çmime të garantuara.

Fermerët theksojnë se me rritjen e çmimeve të preparateve dhe plehrave do të rriten edhe çmimet e pemëve dhe perimeve.

Sipas të dhënave të fundit të sindikatës, një familje me katër anëtarë i nevojiten gati 1000 euro në muaj për të përballuar shpenzimet bazë të jetesës. Sado që i shkurton disa nevoja, qytetarët thonë se paratë, sidomos kur bëhet fjalë për të ardhura minimale mujore, nuk vijnë kurrë./Lajm

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ