Qytetarët e Maqedonisë të largohen nga Ukraina, MPJ me apel

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/02/2022

Ministria e Jashtme e Maqedonisë së Veriut ka bërë thirrje që qytetarët e saj të largohen sa më shpejt nga Ukraina.

“Të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut që planifikojnë të vizitojnë Ukrainën në periudhën e ardhshme, të shmangin udhëtimin në këtë vend. Përveç kësaj, të gjithë qytetarët tanë që janë tani në Ukrainë, nëse kanë mundësi, të largohen nga vendi sa më shpejt të jetë e mundur”, tha Ministria e Punëve të Jashtme, përcjell INA.

Edhe Departamenti Amerikan i Shtetit ka lëshuar një paralajmërim të ri sigurie duke u kërkuar qytetarëve amerikanë të largohen menjëherë nga Ukraina. Presidenti Vladimir Putin vazhdon të thotë se Rusia “nuk ka plane për të pushtuar Ukrainën”. Për Shtetet e Bashkuara, situata në Ukrainë është shqetësuese. (INA)

TË FUNDIT
19 minuta
Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit
25 minuta
Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar
40 minuta
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
1 orë
Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

ME TE LEXUARA

6 orë
Më 28 maj, seanca konstitutive e Kuvendit! Do ta udhëheqë deputetja Koxhaxhiku
1 ditë
Taravari me “pako” të begatshme në Qeveri
2 orë
U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan
1 ditë
Mexhiti do të jetë zvkryeministër i parë dhe do ketë edhe Ministrinë e Ekologjisë
22 orë
KSHZ del me rezultatin përfundimtar të rivotimit në njësitë 5 dhe 6
1 ditë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
11 orë
Memetit iu caktuan masa kujdesi, deklaroi që nuk ka biseduar me gjykatësin që u kap në flagrancë duke marrë mito

LEXO MË SHUMË

ohri ohrid

Mbrojtja e liqenit të Ohrit i kalon Ministrisë së Mjedisit

Arben Taravari3

Vendimi i OKB-së për Srebrenicën, Taravari: Të na kujtojë se liria e askujt nuk duhet cënuar

izet mexhiti

Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar

Afrim Gashi

Gashi: Me VMRO-në kemi biseduar për t’i përfunduar projektet shqiptare që janë nisur me vite

Screenshot_20240523-132104~2

U përpoqën, por nuk arritën – S’ka takim Siljanovska-Radev në Vatikan

bilall kasami stadium

Stadiumi i Tetovës përplas Qeverinë me Komunën

oliver spasovski

Spaskovski: Sjellja e partnerit të koalicionit, BDI-së, ka ndikuar në rezultatin e keq zgjedhor të LSDM-së

srebrenica

Asambleja e Përgjithshme e OKB kaloi rezolutën që njeh gjenocidin e Serbisë në Srebrenicën e Bosnjës

deputet 2024

Kush është forca e dytë politike, LSDM apo Fronti Europian?

INFO

NA NDIQ