Qytetarët e Shkupit mund të kontrollojnë online nëse pasaporta e tyre është gati

ina-online
ina-online

25/02/2024

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se qytetarët e qytetit të Shkupit nga sot (25 shkurt) mund të kontrollojnë statusin e pasaportës së tyre, gjegjësisht nëse ajo është në proces të përgatitjes apo është bërë dhe mund të merret.

Kjo vlen për qytetarët që fotografuan në procedurë të rregullt në postbllokun “Prolet” dhe “MTV”, përcjell INA.

MPB thotë se ky funksion do të kontribuojë ndjeshëm në uljen e pritjeve të krijuara për shkak se qytetarët u detyruan të prisnin disa orë vetëm për të kuptuar nëse u është lëshuar pasaporta. Nga aty shtojnë se është në proces përmirësimi i këtij sistemi për të mundësuar që një kontroll i tillë të jetë i disponueshëm edhe për pikat e tjera të kontrollit, por edhe për statusin e kartave të identitetit. Kontrollimin mund ta bëni online në këtë link: termin.mvr.gov.mk/document_status

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

derivate nafta dizeli benzin

A do të rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni pas ngjarjeve në Lindjen e Mesme?

vlen llogo

VLEN: Bujar Osmani është supermjeshtri i korrupsionit në këtë shtet

mpj22-696x385

Maqedonia e Veriut formon shtab krize për evakuimin e shtetasve nga Lindja e Mesme

mesuesi

Vdiq pishtari i arsimit, mësuesi nga Sllupçani, Qemal Iseni

arberesha kryeziu

Deputetja e VV-së, Hyseni: Bujar Osmani përfaqësues i “Ballkanit të Hapur”, Arben Taravari i rreshtuar përkrah Kosovës

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Mjekët specialistë privatë në RMV nga sot në grevë të përgjithshme

Keshilli-i-Sigurimit-OKB

Guterres drejtuar Këshillit të Sigurimit të OKB-së: As rajoni dhe as bota s’mund të përballojnë një luftë tjetër

shkupi

Turistët nga Turqia dominojnë për turizëm në Maqedoninë e Veriut

Mickoski vmro platforma

Mickoski: Kohët kur Reçica mund të shantazhonte dhe të diktonte kushte kanë ikur

INFO

NA NDIQ