Qytetarët kritikojnë ashpër videon e Grubit duke luajtur futboll (VIDEO)

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/03/2023

“Derisa populli po vuan për bukë ministrat po bëjnë jetë luksoze”.

Kështu e komentojnë qytetarët videon e publikuar nga zëvendëskryeministri Artan Grubi, në të cilën shihen ministrat e BDI-së se si luajnë me top në kabinetin e Grubit.

Qytetarët thonë se, derisa shumë vendbanime janë pa salla sporti, e shumë qytetarë nuk kanë çka të hanë, ministrat po tregojnë luks me pikërisht me paratë e qytetarëve.

“Unë vetëm një gjë mund tu them atyre, le ta shohin ku nuk ka fushë sporti le të ndërtojnë. Një Haraçinë me 25 mijë banorë është pa stadium, e ato bëjnë hajgare nëpër parlament e luajnë futboll, për mua kjo nuk është e drejtë… Le të shkojnë le të shohin nëpër katunde shqiptare ku nuk ka stadiume, salla le të ndërtojnë pastaj le të dalin e të luajnë. Edhe varfërinë e dimë se prej ku vjen”.

“Epo disa kanë të hanë e disa jo, a e kërkon i ngopuri të uriturin, asnjëherë…. Deri sa kanë dhen le ti qethin, unë kështu them…”./Alsat

 

 

 

 

TË FUNDIT
1 orë
Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore
2 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
3 orë
Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër
3 orë
Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve...
4 orë
Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
https://tv21.tv/vlen-i-pergjigjet-frontit-europian-shaqiri-koalicioni-europian-asnjehere-nuk-kane-qene-te-interesuar-per-ish-ushtaret-e-uck-se/
6 orë
Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Ministri Murtezani takohet me ambasadoren Ageler: Të përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe integrimin e vendit në BE
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
21 orë
Nikolloski: Janë paguar pagat e Infrastrukturës së Hekurudhave të Maqedonisë, Hekurudhave të Maqedonisë Transport dhe Postat e Maqedonisë
1 ditë
Mexhiti dhe Mickoski në Londër u takuan me Zelenskin
5 orë
Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

LEXO MË SHUMË

Xhabir Deralla, CIVIL

Xhabir Deralla merr Çmimin e Solidaritetit për Gazetarët nga Evropa Juglindore

IMG_4516

Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur

Stuhia Ballkan

Pasdite në disa pjesë të Maqedonisë priten stuhi me reshje të dendura të shiut, erë të fuqishme dhe breshër

najcevska

Najçevska reagon ndaj VLEN pas promovimit të 30 milionë eurove për komunat shqiptare: Po e ndajnë vendin sipas fiseve…

IMG_4516

Faton Hajrizi vritet në Serbi, dalin pamjet nga vendi i ngjarjes

besar durmishi

Durmishi: Mbështetje financiare prej 80 milionë denarë për ndërmarrjet mikro, të vogla dhe të mesme, për zejtarët, për vendosjen e standardeve HALLALL dhe ISO dhe projektet për zhvillimin e sipërmarrësisë

liqeni

Është nxjerr trupi i 43-vjeçarit i cili u mbyt në Liqenin e Dojranit

Murtezani-Dreksler-Mbeshtetja-e-Gjermanise-eshte-thelbesore-per-rrugen-evropiane-te-RMV-se

Murtezani-Dreksler: Mbështetja e Gjermanisë është thelbësore për rrugën evropiane të RMV-së

lope

Nuk po ruan kush më lopë e dele në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ