Qytetarët kritikojnë ashpër videon e Grubit duke luajtur futboll (VIDEO)

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Mars, 2023

“Derisa populli po vuan për bukë ministrat po bëjnë jetë luksoze”.

Kështu e komentojnë qytetarët videon e publikuar nga zëvendëskryeministri Artan Grubi, në të cilën shihen ministrat e BDI-së se si luajnë me top në kabinetin e Grubit.

Qytetarët thonë se, derisa shumë vendbanime janë pa salla sporti, e shumë qytetarë nuk kanë çka të hanë, ministrat po tregojnë luks me pikërisht me paratë e qytetarëve.

“Unë vetëm një gjë mund tu them atyre, le ta shohin ku nuk ka fushë sporti le të ndërtojnë. Një Haraçinë me 25 mijë banorë është pa stadium, e ato bëjnë hajgare nëpër parlament e luajnë futboll, për mua kjo nuk është e drejtë… Le të shkojnë le të shohin nëpër katunde shqiptare ku nuk ka stadiume, salla le të ndërtojnë pastaj le të dalin e të luajnë. Edhe varfërinë e dimë se prej ku vjen”.

“Epo disa kanë të hanë e disa jo, a e kërkon i ngopuri të uriturin, asnjëherë…. Deri sa kanë dhen le ti qethin, unë kështu them…”./Alsat

 

 

 

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti bdi

“Problemet s’i zgjedh kojshia, por shtëpia”,Ahmeti porosi “Grupit të Zjarrit”

Maricic - Bregu

Mariçiq-Bregu: Synimi ynë është BE-ja, ndaj është e rëndësishme të punohet paralelisht për bashkëpunimin rajonal

deponi

Maqedonia e ngulfatur nga deponitë ilegale

kurti vucic

BE e gatshme të organizojë takimin Kurti -Vuçiq, përmenden disa kushte

musa xhaferi

Musa Xhaferi reagon për 20%: Nga partia na thonë s’është koha me e hjekë

bujar-1

Osmani: Të hapur ndaj mundësive që ofron pajtimi, dialogu dhe zgjidhja e kontesteve

teuta arifi 21 vjet bdi

Teuta flet për përçarjet dhe përvjetorin e BDI-së

Ali-Ahmeti2

Ali Ahmeti: Pres që për 3-4 vite të bëhemi pjesë e BE-së

gjykimi-spitali-modular-tetov-florin-besimi

Vendimi për zjarrin në Spitalin Modular/ Besimi: Nuk e kam të qartë aktvendimin, jam i pafajshëm

INFO

NA NDIQ