Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

INA
INA

31 Maj, 2023

Një kosovar është dëbuar për 10 vjet nga Zvicra, pasi në vitin 2018 e kishte sulmuar me thikë një burrë në stacionin e trenit në Olten në Solothurn të Zvicrës.

Siç raportojnë mediat zvicerane kosovari ishte i dënuar edhe me tetë vjet burgim për vrasje në tentativë.

Në vitin 2021 ai kishte bërë ankesë, por tani gjykata e ka vërtetuar vendimin e shpallur për ta dëbuar burrin nga Kosova.

Kjo edhe pse ai është i martuar dhe ka një djalë të vogël dhe është i lindur dhe rritur në Zvicër.

Po ashtu edhe gjithë familja e tij jeton atje, përfshirë edhe gruaja dhe djali i tij.

Thuhet se ai vuan nga skleroza multiple.

Kosovari ka deklaruar se ka frikë se në Kosovë nuk mund të gjejë trajtimin adekuat, por kjo është hedhur poshtë nga Prokuroria Publike.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_5646

Pas publikimit të pamjeve, reagon kryeministri Kurti – ka këtë mesazh!

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Enver Bytyqi

Bytyçi: Takimi sekret në New York me Vuçiqin tri ditë para sulmit, Ja pse duan KFOR ta marr kontrollin në veri

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

IMG_5650

Sveçla: Kemi dëshmi se Serbia e organizoi sulmin në Banjskë – Kishte qëllim aneksimin e veriut të Kosovës

INFO

NA NDIQ