Qytetari rom – Bujar Osmanit: “Unë besoj shumë në ty” (VIDEO)

Picture of INA
INA

07/04/2024

Një qytetar rom ka takuar kandidati për President, Bujar Osmani nga Fronit Eurpian në një takim me qytearët. Ai është ndjerë tepër i knaqur gjatë takimit ku ka shprehur fjalë të mëdha për të.

“Unë besojë shumë në ty, për herë kur ju kam pa juve ju kam besu dhe shumë ju besoj. Ti je politikani ma i mirë në Maqedoni, që unë besoj tek ju” është shprehur qytetari rom.

Ndryshe Bujar Osmani pritet jashtëzakonisht mirë në të gjitha vendabanimet shqiptare dhe vandbanimet tejra dhe shumë qytetarë dëshriojnë që Bujar Osmani të jetë president i këtij vendi.

Nga ana tjetër, zgjedhjet për president do të mbahen me 24 Prill ku Bujar Osmani do të përballet me kandidatin e VLEN-it, Arben Taravarin./TS/

TË FUNDIT
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
8 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
8 orë
Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona
9 orë
Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore
9 orë
Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

ME TE LEXUARA

17 orë
A do të jetë ministër i Ekonomisë? Ja çfarë thotë Besar Durmishi nga VLEN
14 orë
Dudush tregon si u sulmua
1 ditë
Deputetës së LSDM-së i pengon se pse Gashi deklaratën solemne fillimisht e lexoi në gjuhën shqipe
6 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
17 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
14 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
22 orë
Paradite mot me diell, pasdite shi i rrëmbyeshëm lokal dhe bubullima
17 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit

LEXO MË SHUMË

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN do të shndërrohet në një parti politike?! Kush do të jetë kryetar i partisë?

qeveria

Nga sot vijon të rrjedhë afati dhjetëditor për formimin e Qeverisë

fronti evropian vlen

VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë

INFO

NA NDIQ