Qyteti i Shkupit: Qytetet më të ndotura në Maqedoni janë Strumica dhe Tetova

INA
INA

06/12/2023

Sipas sistemit botëror të monitorimit WAQI, i cili mat ndotjen në të gjitha qytetet kryesore në botë, qyteti i Shkupit nuk është në listën e 10 qyteteve më të ndotura, sipas Qytetit të Shkupit.

Siç njoftojnë nga Qyteti i Shkupit, sipas të njëjtit sistem, qytetet më të ndotura në Maqedoni, pra në top 10-shen e ndotur në Evropë, janë Strumicë dhe Tetova, si dhe komunat Gazi Babë dhe Gjorçe Petrov.

Nga atje apelojnë që para se të publikojnë informacione, mediat të kontrollojnë dëshmitë empirike të disponueshme për publikun për ndotjen e ajrit në Shkup, por edhe në mbarë Maqedoninë

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

aksident kollar

Makina bie në lum në rrugën Kërçovë – Strazhë në afërsi të fshatit Kollare (VIDEO)

arben taravari kumanove

Sot në Gostivar konventa e promovimit të kandidatit presidencial, Arben Taravari

IMG_9416

ASH e Selës tubim në Tetovë (VIDEO)

INFO

NA NDIQ