Qyteti i Shkupit shpall konkurs për Transportuesit privat

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

06/03/2023

Sot në mëngjes Qyteti i Shkupit publikoi thirrje publike për Transportuesit privat.

Në konkursin e shpallur janë të përmendura të gjitha linjat e autobusëve privat që për momentin nuk qarkullojnë trafik.

Gjithesej 208 autobusë privatë do ti bashkohen Transportit publik në Shkup. Ndryshe javën e kaluar kryetarja e Qytetit të Shkupit, Danella Arsovska arriti marrëveshje me Transportuesit privat për shlyerjen e borxhit prej 2 milion eurove.

TË FUNDIT
7 minuta
Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!
17 minuta
Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut
18 minuta
Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë
20 minuta
Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!
39 minuta
“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ME TE LEXUARA

1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
19 orë
Rasti i Faton Hajrizit: Serbia nuk i përgjigjet Kosovës, MPJD flet me familjen dhe ankohet te vendet e QUINT-it
1 ditë
Këshilli Evropian vendos për heqjen e vizave për shtetasit e Kosovës që kanë pasaporta të Serbisë
5 orë
A është e mundur që ‘Simpsons’ parashikuan kandidaturën e Kamala Harris? Ky është një episod nga viti 2000
22 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave
2 orë
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar

LEXO MË SHUMË

bilall kasami asim izairi

Dr. Asim Izairi bëhet pjesë e Lëvizjes BESA?!

bia-serbe

Serbia arreston tre spiunë të Maqedonisë së Veriut

kredite denar

Paga mesatare në muajin maj 41.252 denarë

ilire dauti

Dauti: S’do lejojmë që për fatin e shqiptarëve të vendosin maqedonasit!

Screenshot_20240723-135214~2

“Me mur të gjallë’ do ta mbrojmë tokën”/ Banorët e Koliçanit të Poshtëm të vendosur, nuk lejojnë vendosjen e fotovoltaikëve

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

INFO

NA NDIQ