Radev: Ka shumë sinjale pozitive nga vizita e Petkovit në Shkup

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Presidenti i Bullgarisë Rumen Radev ishte i pari që komentoi vizitën e kryeministrit Kiril Petkov në Maqedoninë e Veriut.

Radev tha se ka shumë sinjale pozitive nga kjo vizitë, por shpreson që çështjet kyçe në kontest nuk do të lihen jashtë.

“Ka shumë sinjale pozitive nga kjo vizitë. Megjithatë, shpresoj, siç e thashë dje nga foltorja e Kuvendit, që krahas të gjitha përpjekjeve për përmirësimin e lidhjes, investimeve, ekonomisë, bashkëpunimit, nuk do të harrojmë çështjet kryesore që duhen zgjidhur dhe në fakt do të hapin derën për fillimin e negociatave”, theksoi Presidenti bullgar.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ