Radhë të gjata dhe pritje edhe në Qafë Thanë (VIDEO)

ina-online
ina-online

8 Gusht, 2023

Muaji gusht vazhdon të shënojë shifra të larta të lëvizjes në pikat kufitare me Greqinë dhe Maqedoninë e Veriut, përcjell Top-Channel.

Në 24 orët e fundit, në Kapshticë u regjistruan 5140 hyrje dhe 4270 dalje ndërsa nga Qafë Thana hynë 2890 dhe dolën 2057 persona.

Fluksi më i madh i lëvizjeve u vu re gjatë fundjavës, ku shumica e udhëtarëve janë emigrantë apo shtetas të huaj, të cilët vijnë për pushime në Shqipëri apo që largohen pasi i kanë përfunduar pushimet. Pavarësisht fluksit të shtuar të lëvizjeve, kalimi në kufi nuk ka qenë i vështirë dhe udhëtarët në Pikën e Kalimit Kufitar të Kapshticës tregojnë se nuk ka pasur vonesa.
Për të mos krijuar probleme dhe radhë në Kapshticë janë vendosur në dispozicion 6 sportele nga pala shqiptare dhe 3 nga pala greke ndërsa në Qafë Thanë, për shkak të fluksit të menjëhershëm në disa momente janë shkaktuar vonesa deri në 1 orë./TCH

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spital-1130x635-1-696x391

Nëna e 17-vjeçarit me autizëm që u keqtrajtua në Demir Hisar: Mezi rrinte në këmbë, ishte i mbidozuar nga ilaçet

kontrolloret-ajror-MK-1130x635-1-696x391

Kontrollorët e trafikut ajror në Maqedoni paralajmërojnë grevë më 12 tetor

Sander Lleshaj

“Nëse sulmohet Kosova, Shqipëria është automatikisht në luftë”

tomor alizoti

Alizoti: Nderim i thellë për dëshmorin Afrim Bunjaku

policia financiare e Maqedonise

Kush do të vjen drejtor i policisë financiare, pas largimit të Muaremit

baza ushtarake serbe

Kjo është baza e re ushtarake serbe që po ndërtohet në afërsi të kufirit me Kosovën (FOTO)

vucic cnn

Vuçiq gënjen në CNN

vjosa rama von der leyen michel

Ulja e çmimit të internetit ‘Roaming’ mes Europës dhe Ballkanit Perëndimor, Rama: Hyri në fuqi më 1 tetor, e konkretizuar në samitin historik në Tiranë

ilir alimehmeti

Ilir Alimehmeti jep alarmin: Kjo sëmundje po vret shqiptarët

INFO

NA NDIQ