Radhë të gjata në pikën e kalimit të Qafë Thanës, qytetarët mbi 2 orë në pritje për ta dalë nga Shqipëria

ina-online
ina-online

27 Korrik, 2023

Radhë të gjata janë krijuar në Pikën e Kalimit Kufitar të Qafë Thanës midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Gazetarja Lorena Kodra bën me dije për BalkanWeb se duke qenë se ditën e sotme ka filluar të aplikohet kalimi me një ndalesë të përbashkët midis Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, kjo ka bërë që të krijohet radhë e gjatë e automjeteve.

Mësohet se radha është regjistruar në dalje të Shqipërisë drejt Maqedonisë së Veriut. Aktualisht po punohet me 3 sportele për të shmangur pritjet, ndërsa qytetarët thonë se kanë rreth dy orë që presin./Balkanweb.com

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5224

Taravari: Nëse lejohet rikthimi i Gruevskit, ASH do ta shyrtojë pjesëmarrjen në Qeveri

vaksina-anti-covid-19-scaled-1-1

Interesim i vogël për vaksinim kundër COVID-19 në Maqedoninë e Veriut

Agim islami2

Amnistia / Agim Islami: Kriminelët është më me rëndësi të lirohen, sesa të pafajshmit!

Arben Taravari

Taravari: Ligji për Amnisti kalon javën e ardhshme

duhan cigare

Fëmijëve u shiten cigare me copë para shkollave në Tetovë (VIDEO)

shkolle arsimtari nxenesi

Skandal në shkollën shqipe, mësuesi godet e ofendon rëndë nxënësit: O psikopat, a e di se çfarë të bëjë

Klinika-Shkup

Shënon rritje numri i pacientëve me grip, por edhe me Covid-19 në Maqedoni

instituti-arben-xhaferi

Instituti “Arben Xhaferi”: Ndryshimi i Kodit Penal anti evropian dhe i dëmshëm në luftën kundër korrupsionit

escobar eskobar gabriel

Eskobar: Maqedonia të kujdeset që ligjet të jenë në përputhje me standardet evropiane

INFO

NA NDIQ