Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

Picture of ina-online
ina-online

21/06/2024

Vetëm nga ora 12 e mbrëmjes e deri në ora 11:00 e ditës së sotme, në pikat kufitare kanë kaluar mbi 20 mijë qytetarë, shumica prej tyre në vendkalimin në Bogorodicë.

Qytetarë të shumtë kanë vendosur që fundjavën ta kalojnë në plazhet e Greqisë.

Nga Ministria e Punëve të Brendshme informojnë se edhe pikat tjera kufitare kanë qenë të frekuentuara në 24 orët e fundit.

“Në pikat kufitare të vendit në periudhë nga ora 00:00 deri në ora 11:00 e ditës së sotme, dalje nga shteti kanë realizuar 21267 qytetarë, ndërsa kanë hyrë në vend 14145 qytetarë. Në vendkalimet kufitare Tabanocë, Bogorodicë dhe Bllacë është vërejtur fluks më i madh i automjeteve, ndërsa nga Ministria e Punëve të Brendshme janë marrë të gjitha masat që të ketë qarkullim më të shpejtë të automjeteve”, njoftojnë nga Ministria për Punë të Brendshme.

Fundjava e zgjatur por edhe temperaturat e larta nga ana tjetër thuajse zbrazën qytetin e Shkupit. Në rrugë mund të vëreheshin shumë pak vetura dhe disa këmbësorë që në të shumtën e rasteve ishin turistë të huaj. /Alsat.mk

TË FUNDIT
14 minuta
Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra
55 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
59 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
1 orë
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
1 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

ME TE LEXUARA

19 orë
BDI në “lucidum intervallum”
1 ditë
Sulmi në Liqenin e Ujmanit, policia identifikon një të dyshuar
4 orë
Kuvendi sot pritet ti zgjedhë zëvendësministrat
23 orë
Aksion për pagesën e borxheve të ujit pa llogaritje të interesit deri më 31 korrik
1 orë
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
18 orë
Themelohet organ i përbashkët i koalicionit VLEN
1 ditë
Hotelet në Sarandë dhe Ksamil ulin çmimet, nisin fushata në rrjete sociale
4 orë
Moti sot në Maqedoni

LEXO MË SHUMË

ebfbb2a6-0ee4-4e34-94e6-f8889d4204f1

Lëvizja Demokratike emëron dy profesorë universitarë për zëvendësministra

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

INFO

NA NDIQ