Rakitiç flet për vlerat e shokut të skuadrës

Ivan Rakitic i njeh shumë mirë vlerat e shokut të skuadrës Don Andres Iniesta.

Mesfushori për mediat para ndeshjes me Chelsea në “Stamford Bridge” nuk ka reshtur së vlerësuar shokun e skuadrës për të cilin ka thënë fjalët më të mira të mundshme.

‘Për mua kjo është një person shumë i rëndësishëm, një mik i madh, dhe të gjitha unë mund të them është se unë dëshiroj që ai jetë shumë vite me ne. Gjithsesi, ai duhet të vendosë se çfarë është më e mirë për të ardhmen e tij’, ka thënë Rakitic. /Blic/