Ralf Ragnik arsyetohet për zëvëndësimin e Ronaldos

Trajneri i Man. Junajtedit, Ralf Rangnik ka mbrojtur vendimin për të zëvendësuar Kristiano Ronaldo, pasi ky i fundit u zemërua. Ronaldo ishte titullar në fitoren e “Djajve të Kuq”, mirëpo pastaj u larguar për t’u zëvendësuar me Markus Rashford. Derisa u largua nga fusha, portugezi u pa shumë i zemëruar. Sidoqoftë, Rangnik ka mbrojtur vendimin për largimin e Ronaldos nga loja.

“Kjo është normale, një sulmues dëshiron të shënojë. Por, sapo është rikthyer nga një lëndim i lehtë dhe ishte e rëndësishme që të kujtojmë se kemi ndeshje të radhës,” tha mes tjerash Ragnik.
Ndërkohë, Man. Junajted momentalisht renditët në pozitën e shtatë në tabelë.