Rama: Avioni i parë në aeroportin e Vlorës ulet në verën e vitit 2025

INA
INA

8 Gusht, 2023

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke u punuar në Aeroportin e Ri Ndërkombëtarë të Vlorës.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se avioni i i parë pritet të ulet në vitin 2025.

“Mirëmëngjesi dhe me Aeroportin e Ri Ndërkombëtar të Vlorës, ku ka marrë formë e gjithë gjurma e pistës, e ku punohet me ritëm të lartë me synimin për të ulur avionin e parë në verën e vitit 2025, kur “ShqipëriaTuristike do të hyjë në fazën tjetër drejt marrjes së vendit kampion në Ballkan për turizmin brenda kësaj dekade, ju uroj një ditë të paqme”, ka thënë Rama.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spartak

Ngjela: Të mbyllen me ligj televizionet që ftojnë antishqiptarë në studio!

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

edi rama

“Ndaloni luftën dhe Zelensky s’do të flasë në OKB”, mediat e huaja jehonë deklaratës së Ramës ndaj Rusisë

Rama Zelenski

Zelenski ngre në qiell Edi Ramën: I tregove botës, si duhet të trajtohet Rusia!

IMG_5152

Rama i nxjerr kartën e OKB-së delegacionit rus: Sado të përpiqeni, Kosova është e pavarur

Bajram Begaj Escobar

Begaj takon Escobarin: Shqipëria, aleat i besueshëm i Amerikës

OEMVP-1-780x439-1

Qeveria kundër zhvillimit ekonomik. Penalizon bizneset me tatim solidar dhe ngrin çmimet e ulura

Ndermarrja Granit rruge

“Granit” fitoi tenderin prej 12 milionë eurove për ndërtimin e bajpasit në Tetovë

supermarketet-800x445

Nga sot marketet do të shesin produkte me “çmim të garantuar”

INFO

NA NDIQ