Rama harbut edhe në shtëpinë e Zotit, si e injoroi Myftiun e Beratit

Një qytetar i Beratit është revoltuar nga sjellja prej fodulli e kreut të Qeverisë në Berat, deri edhe në atë që ai e ka quajtur “shtëpia e Zotit”, xhaminë e planifikuar për t’u restauruar.

Kryeministri Sali Berisha e ka përcjellë publikisht mesazhin e qytetarit, duke e cilësuar sjelljen e kryeministrit Edi Rama si harbute.

“Rama harbut në Berat! Lexoni denoncimet e qytetarit dixhital,” shkruan Berisha.

“Vizita ne Berat!
I nderuar Z.Berisha,
I skandalizuar nga sjellja harbuteske e lloshit qe kemi zgjedhur per kryeminister qe nuk njeh as Zot, as moral e as etike.
Hyn ne shtepin e Zotit dhe se bashku me ministren Kumbaro ne menyren me te pafytyre injoron myftiun e qytetit i cili qendronte ne deren e xhamise (e cila pritet te restaurohet nga TIKA) as nuk e pershendet dhe as i jep doren njeriut qe perfaqeson nje komunitet te tere aq me teper qe eshte administratori i ketyre objekteve te kultit.”