Rama mbledh drejtorët e qarqeve të policisë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Në një darkë informale kryeministri i vendit Edi Rama ka mbledhur drejtorët e qarqeve të policisë.

Takimi është zhvilluar zonën e ish-bllokut në vilën 30 ku ishin prezent edhe kryepolici Muhamet Rrumbullaku dhe ministri i Brendshëm Bledi Çuçi.

Rendi dhe siguria, por edhe goditja e grupeve kriminale mendohet të ketë qënë tema e takimit mes tyre.

Megjithatë kohët e fundit politika dhe policia kanë patur disa pika të nxehta që ende nuk kanë marrë zgjidhje si çështja e ervis martinajt, 500 mijë eurot të gjetura në banesën e pastrueses rozeta dobi, apo dhe arrestimi i zyrtarëve të lartë të financave.

Nga ana tjetër, lideri demokrat Sali Berisha ka reaguar në rrjetin e tij social ku shkruan se ky takim është në shkelje të statusit të policisë dhe se kjo darkë po përdoret për qëllime elektorale.

SHARE

TË FUNDIT
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
3 ditë
Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit
4 ditë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë
5 ditë
Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

ME TE LEXUARA

10 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

durresi plazh bregdeti deti shqiptar golem

Pas liberalizimit të vizave, turistët nga Kosova braktisin bregdetin e Durrësit

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

kler caku

Kampionia shqiptare: Dua të bëhem Mbretëresha e shahut në botë (VIDEO)

Messi Mesi Inter Miami

“Lionel Messi ka prejardhje arbëreshe”, historiani befason me deklaratat e tij (VIDEO)

vlora2

Kryetari i Vlorës tregon kur hapet sezoni i verës, ka një thirrje të fortë për turistët nga Kosova

bregdeti

Media spanjolle: Zbuloni Shqipërinë, thesarin e paeksploruar evropian

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria do të prodhojë armë, rikthehet industria ushtarake

INFO

NA NDIQ