Rama mbron Albin Kurtin, s’është dakord me sulmet ndaj tij

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka dalë hapur në mbrojtje të homologut të tij nga Kosova, Albin Kurti, pas marrëveshjes së arritur mbi çështjen e targave serbe dhe vijimësinë e mëtejshme të dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit.

“S’jam aspak dakord me sulmet ndaj Albin Kurtit pas marrëveshjes së duhur që fatmirësisht mbylli shtegun e rihapur të zhvillimeve të paparashikueshme! Ta sulmosh Albinin pse u soll si kryeministër është njësoj si t’i kërkosh hesap pse nuk mendon e flet njësoj si kur ishte në burg!”, është shprehur kryeministri Rama në twitter.(INA)