Rama nis javën me Rrugën e Arbërit: Sa më shumë të lehin qentë…

0
Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a press conference announcing the candidate status for Albania to the European Union in Tirana on June 24, 2014. Albania cleared the first hurdle on its long path to European Union membership on June 24, with the EU granting candidate status on the country's fourth try. Albania has failed to win the coveted status three times since 2009. AFP PHOTO / STRINGER (Photo credit should read STRINGER/AFP/Getty Images)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur javën me postimin e një videoje nga punimet në kantierin e Rrugës së Arbërit.

Kreu i qeverisë nuk harron të thumbojë kritikët.

“Sa më shumë të lehin qentë aq më të frymëzuar e të vendosur jemi për ta bërë Shqipërinë që duam”, shkruan Rama në rrjetin social.

MIRËMËNGJES 😀dhe me këto pamje që s'kanë nevojë për koment nga kantieri i Rrugës së Arberit, duke ju siguruar të gjithë se sa më shumë të lehin qentë aq më të frymëzuar e të vendosur jemi për ta bërë Shqipërinë që duam, ju uroj një javë të mbarë 👍

Gepostet von Edi Rama am Sonntag, 10. Februar 2019