Rama para Macronit krahasoi Kurtin me Hamasin, ky mllef tejkalon urrejtjen personale!

ina-online
ina-online

18/10/2023

shkruan Nexhmedin Spahiu

Në prani të Presidentit Macron, Edi Rama krahasoi Albin Kurtin me Hamasin!!!! Ky mllef tejkalon urrejtjen personale. Kjo është pothuajse shpallje lufte Kosovës nga kryeministri I Shqipërisë.

Akuza më e madhe që u është bërë liderëve politikë të Kosovës nga Beogradi nuk arrinë deri këtu. Ana Brnabić pat akuzuar publikisht Hashim Thaçin , Kadri Veselin e Ramush Haradinajn si njerëz të malit. Vučić ka akuzuar jopublikisht (në prani të liderëve të rajonit) se Albin Kurti e Vjosa Osmani janë amatorë politikë. Por kaq larg sa Edi Rama nuk kanë shkuar. Lufta brenda llojit si duket është më e ashpra. Zaten a nuk janë vëllezër rusët e ukrainasit, hebrenjtë e palestinezët po shihni çfarë I bëjnë njëri tjetrit.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Beqir Sina

Nervozizmi i Kissingerit

kissinger

Kissingeri, Jugosllavia dhe ‘seljački rokenroll’

emin-azemi-656x365

Sot 105 vjet u formua Mbretëria SKS, ose “burgu i popujve jugosllav”

Lavrov Shkup

Pse ministri shqiptar nuk bojkotoi Lavrovin, ja skenarët si u bllokua kryediplomati rus nga bullgarët dhe u braktis nga liderët evropianë

MUHAMERI

Shengeni i NATO, korridori 8 dhe korrupsioni masiv në Maqedoni

kisinger

“Provokim ndaj serbëve për t’I bombarduar, ata nuk kanë kryer spastrim etnik në Kosovë” – Kissinger dhe shqiptarët

Kim Mehmeti

U bënë copa dje, që të bashkëpunojnë sot!

opinion

Paradokset shqiptare dhe jeta vazhdon

fatmir limani

Provokimi i luftës ndërshqiptare dhe ndëretnike!

INFO

NA NDIQ