Rama publikon foton nga takimi me partitë shqiptare të Maqedonisë së Veriut: Gëzuar, qoftë një vit i mbarë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar mbrëmjen e një takim me liderët e partive shqiptare të Maqedonisë së Veriut.

Nga mbledhja e takimit Rama ka publikuar një foto ku shihen liderat e partive shqiptare të RMV ku mes tyre ndodhet dhe ministrja e Evropës dhe Punëve të Jashtme Olta Xhaçka.

“Gëzuar qoftë një vit i mbarë për shqiptarët kudo ku janë”, shkruan Rama.

Ende nuk dihet arsyeja e mbledhjes së kreut të qeverisë shqiptare me liderat. Kujtojmë se kreu i Lëvizjes Besa Bilall Kasami nuk ka qenë i pranishëm në këtë takim.

Për Vizion Plus ai tha se refuzoi të ishte pjesë e kësaj tryeze me argumentin se takimi nuk iu shërben shqiptarëve të Maqedonisë së Veriut./VP

TË FUNDIT
35 minuta
Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara
2 orë
BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
4 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
4 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
3 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
12 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
10 orë
Ageler: SHBA është këtu të ju mbështesë dhe jo të ndërhyjë

LEXO MË SHUMË

Arsim sinani

Rezolutat e Ali Ahmetit janë të vonuara

ushtria shqiptare

BE ndan ndihmë 13 milionë euro për ushtrinë shqiptare

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

INFO

NA NDIQ