Rama: Viti 2024 nis i mbarë për Kosovën, me lirinë e shumëpritur të lëvizjes në BE

INA
INA

01/01/2024

Mëngjesin e ditës së sotme, kryeministri i vendit Edi Rama, e ka nisur me urimin e veçantë për Kosovën për Vitin e Ri 2024.

Me anë të një postimi në “Facebook”, kryeministri Rama, shkruan se ky vit nis mbarë për Kosovën, me lirinë e shumëpritur të lëvizjes në Bashkimin Europian.

Kreu i shtetit, uron për të gjithë shqiptarët e shqiptaret e Kosovës gjithçka që ju do zemra.

Mesazhi i Ramës:

“Ky vit nis i mbarë për Kosovën, me lirinë e shumëpritur të lëvizjes në Bashkimin Europian. Gëzuar Kosovë, gëzuar, shëndet e gjithçka ju do zemra shqiptarëve e shqiptareve të Kosovës”, shkruan Rama në Facebook.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bajram begaj

Dy vjet luftë në Ukrainë, Presidenti Begaj: Vlerat tona të përbashkëta dhe liria jonë janë në rrezik

ksamil saranda

Shqipëria përzgjidhet destinacioni më i mirë në Europë për vitin 2023

Edi Rama

Edi Rama: Ja kur do të largohem nga zyra e kryeministrit të Shqipërisë!

policia-shqiperi shqiptare

Ngjarje e rëndë në Durrës, vajza vret dhe gropos të atin: Më detyroi të fejohesha pa dëshirë

kuvendi-i-shqiperise

Nuk ka 84 votat e nevojshme/ PS tërhiqet nga Amnistia Penale, e heq nga agjenda në Kuvend

kuvendi-i-shqiperise

“Amnistia Penale” rrezikon të mos kalojë sot në Kuvend, 84 votat në pikëpyetje! PD bojkoton seancën

air albania fluturimi aeroporti nene tereza

Sa milion turistë kanë ardhur në Shqipëri gjatë vitit 2023?

protesta tirane opozita pd

Protesta e opozitës në Tiranë, përleshje me policinë, Berisha fjalim nga arresti shtëpiak, Rama në Turqi

Agim Nesho

Nesho: Vuçiç po përgatit planin për super-Jugosllavinë e Madhe

INFO

NA NDIQ