Ramadani: Për të shpëtuar BDI-në, Ahmeti duhet ta largojë Grubin

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/01/2023

Analisti politik Ismet Ramadani në daljen e sotme në Tv 24 tha se Ali Ahmeti do të duhet të veprojë me mençuri dhe nëse dëshiron ta shpëtojë BDI-në nga përçarjet e mëdha me “Grupin e Zjarrit”, atëherë duhet të “sakrifikojë” Artan Grubin.

“Ali Ahmeti do të duhet të veprojë me mençuri dhe do të duhet të bëjë një ndryshim në ministrat. Më shumë aludohet për Artan Grubin. Nëse synimi është të shpëtohet partia nga një ndarje më e madhe, atëherë nuk mendoj se një figurë apo një Artan Grubi do të thotë shumë për Ahmetin. Mendoj se ky do të jetë ekuilibri që do të duhet të bëjë. Ndërsa Ahmeti vepron ngadalë dhe me qetësi, mendoj se do të gjejë një zgjidhje që do ta ndihmojë partinë të mbijetojë. Dikush do të duhet të shkojë,” tha Ramadani, përcjell Infoshqip.

Ai shtoi se “Grupi i Zjarrit” tregoi se është mjaft serioz dhe se ka shumë mbështetje nga anëtarësia.

TË FUNDIT
11 minuta
Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin
35 minuta
ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend
38 minuta
Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup
52 minuta
Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

ME TE LEXUARA

22 orë
Fronti Europian në opozitë? Shaqiri: 130 mijë votues do ta mbrojnë të drejtën e tyre në çdo mënyrë, në çdo formë! Presim dorëzimin e mandatit
2 orë
Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet
18 orë
Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet
1 ditë
Kacarkas i mbaron mandati, pasardhësi i saj do të bëhet i ditur në fund të kësaj jave
13 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
22 orë
Ndërroi jetë ish-luftëtari i UÇK-së, Vaid Sali (FOTO)
2 orë
Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe
18 orë
VLEN: BDI të reformohet, e jo të bojkotojë
1 ditë
Alarm për bomba në 35 shkolla fillore në Greqi

LEXO MË SHUMË

Borell

Borrell flet për luftëra dhe tensione që mund të dalin jashtë kontrollit, më pas përmendi Ballkanin

hiv sida

ISHP: Epidemi e SIDA-s tek një grup i caktuar i popullsisë në vend

zjarrfikes

Shpërthen zjarr në kazermën “Gjorçe Petrov” në Shkup

Prokuroria

Sot fillon seanca për zgjedhjen kryetarit të ri të Gjykatës Kushtetuese në RMV

Bisera Kostadinovska Stojçevska

Deputetja e LSDM-së dorëzon ankesë kundër Afrim Gashit: Betimin e lexoi fillimisht në gjuhën shqipe

vulin

Policia arreston në Leposaviq bashkëpunëtorin e ngushtë të Vulinit, ja për çfarë dyshohet

visar-ademiu-600x360

Visar Ademi: Mickoskin nuk e shoh si kozmopolit, shqiptarët nuk i përfshiu te financat, mbrojtja dhe punët e jashtme

dejvid daviv gir geer

Gir: Jemi të gatshëm të punojmë me qeverinë e re dhe me të gjithë ata që mbështesin reformat

gjykata administrative

Gjykata Administrative nuk pranoi padinë e Frontit Evropian për rivotim në Llërcë

INFO

NA NDIQ